Cykloturistika

Připravil jsem pro vás 52 cyklovýletů z našeho střediska Ovčín do všech světových stran, nejrůznější délky (od cca 10 do 100km) a obtížnosti. Pro malé děti jsou nejvhodnější trasy směrem na severozápad od střediska. Trasy v západním segmentu jsou více rovinaté. Trasy ve východním segmentu více kopcovité. Jsou dvě možnosti, jak se k informacím o trase dostat.

  1. Správce střediska Vám půjčí šanon s výlety. Každý výlet má svůj originální název, délku, profil. Výlet si můžete ofotit a absolvovat trasu podle obrázku. Delší výlety ovšem nebudete mít v podrobnější mapce. Samozřejmě je možnost to vyřešit překreslením do vlastní mapy.
  2. Podrobnější mapky získáte zadáním adresy www.cykloserver.cz, proklikňete záložku výlety, zadáte přihlašovací jméno: safranek@ftvs.cuni.cz, zadáte heslo, které vám sdělí správce střediska a otevřou se vám názvy všech 52 tras. Prokliknutím názvu se dostanete k možnostem učinit mapku podrobnou, exportovat údaje o trase, přeposlat údaje o trase, zobrazit trasu v Cykloatlase Online, zjistit doporučené tištěné mapy.

Přeji Vám příjemné zážitky při cyklistických výletech

Jiří Šafránek

Katedra sportů v přírodě UK FTVS